0242 259 22 11 info@sezerokullari.com

SEZER AKD KIDS ANAOKULU

2017 yılında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak eğitim öğretime başlayan SEZER AKD KIDS ANAOKULU  öğrencilerine mutlu ve başarılı bireyler olmaları için 21. yüzyılda bir bireyde bulunması gereken donanımları çok yönlü olarak kazandırmayı amaçlamaktadır.

Çocukların 3-6 YAŞ DÖNEMİ okul öncesi eğitim ortamındaki ilk deneyimlerinin onların gelecekteki öğrenim, kişisel gelişim ve sosyalleşmeleri üzerinde çok önemli rol oynadığını biliyoruz. Bu yüzden programlarımız, nitelikli ve profesyonel öğretmenler eşliğinde iç ve dış mekan oyun deneyimlerini zenginleştirerek dinamik sınıf eğitim programları içermektedir.

Antalya’nın en güzel yerleşim yerlerinden biri olan Liman Mahallesinde çocuk güvenliğinin maksimum düzeyde gözetilerek hazırlanan modern binasında  3-6 yaş gurubu öğrencilere eğitim öğretim hizmeti veren SEZER AKD KIDS Türkiye’nin en büyük okul öncesi eğitim kurumları zincire olan ve uygulanan yüksek kalite standartlar sayesinde 2011 Yılı Avrupa Birliği Kalite Ödülünü, 2010-2011-2012 yıllarında üç yıl üst üste  Tüketici Kalite Ödüllerini almaya hak kazanmış Amerikan Kültür  AKD Kids okullarının bir şubesidir.

Sezer AKD Kids olarak, öğrencilerimizin kendi ilgi alanlarını araştırdığı ve kendi hızlarında gelişmelerini sağlayan Montessori ilkelerini takip ederken, modern eğitim öğretim yöntem ve tekniklerini  uygulayarak öğrencilerimizin zihinsel, bedensel, sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyen ve bunları giderek zorlayıcı bir akademik programla birleştiren bir eğitim sistemini okulumuzda uyguluyoruz.

ABOUT US

Our school, which is accredited by The  Ministry of National Education in 2017, SEZER AKD KIDS KINDERGARTEN aims to equip  its students with the 21st century tools to make them successful and happy individuals.

We are well aware that the first experience of kids  3-6 YEARS PERIOD in a kindergarten plays a huge role in his future education, self-improvement and socialisation. Thus, our programmes involve dynamic educational programmes, which enrich indoor and outdoor games by the qualified and professional teachers.

Our school serves to  kids from 3 ages to 6 ages. Our 2  story modern and well equipped school building is located in Liman District where is located in the one of the most beautiful area of Antalya. We are a branch of SEZER AKD KIDS KINDERGARTENS, which won European Union Quality Award in 2011 and Consumer Quality Award three times in a row in 2010 – 2011 & 2012.

We, Sezer AKD Kids, implement  an educational system, which follows mostly Montessori Method principles that discover kids’ interests and  foster their development accordingly. This system supports kids’ mental, physical and emotional development and it combines them with a compelling educational programme.

Çok Kültürlü Okul
Çok kültürlülük SEZER AKD KIDS anaokulu misyonunun ayrılmaz bir parçasıdır. Türkiye’nin incisi güzel Antalya’mızda başta Konyaaltı,
Hurma ve Liman Mahallesi olmak üzere diğer bölgelerde ikamet eden ve farklı kültürlerden öğrencilere eğitim vermekten gururluyuz.


18 Kişilik Sınıflarda Kaliteli Eğitim
SEZER AKD KIDS ANAOKULU olarak Öğrenci sayımızı en fazla 18 olarak sınırladığımız sınıflarımızda başta daha etkin ve kaliteli öğrenme imkanı oluşmakta, bunun yanında öğretmenlerimiz daha çok sayıda öğretim yöntemi kullanarak her öğrenciye daha fazla zaman ayırabilmekte ve öğrenci gelişimini daha kolay izleyebilmektedirler.

Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik
Öğrencilerimizin gelişim gereksinimleri doğrultusunda psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri yanında,SEZER AKD KIDS ANAOKULU olarak  velilerimize de düzenli eğitimler vererek hem velilerimize yardımcı olmayı hem de okul veli dayanışmasını en ideal seviyeye taşımayı hedefliyoruz.

Bale ve Jimnastik Salonu
SEZER AKD KIDS ANAOKULUNDA  klasik bale adımlarını öğretmek, düzgün duruş ve yürüyüş
becerilerini arttırmak amaçlı müzik eşliğinde temel bale eğitimi verilmektedir.
Jimnastik eğitimi ile öğrencilerimizin spora ilgililerini de arttırarak onların esneklik, koordinasyon, denge, kuvvet ve hız yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyoruz.


Okulumuzda Sanat ve Spor

SEZER AKD KIDS ANAOKULUNDA Öğrencilerimizin dinlenildiğini, önemsendiğini ve kendini ifade edebildiğini hissettiği sanat ve spor etkinliklerimizle aynı şekilde onların yaratıcılıklarını ve hayal dünyasını geliştirmeyi amaçlıyoruz.


Avrupa Dil Portfolyosu
Okul öncesi eğitim kurumları öğrencilerine Türkiye Cumhuriyeti yetkili makamlarınca onaylanmış ve bütün Avrupa ‘da uygulanmakta olan bir dil eğitim modeli olan European Language Portfolio (Avrupa Dil Pasaportu ) sistemi SEZER AKD KIDS ANAOKULUNDA uygulanmaktadır.


Organik Gıda ve Hijyen

Öğrencilerimizin beslenmesinde ülkemizin tanınan markalarının kaliteli gıda marketlerinde satılmakta olan en üst kalite ürünleri kullanmaktayız.
SEZER AKD KIDS  yönetimi olarak Anaokullarında en önemli dikkat edilmesi gereken konulardan birinin temizlik ve hijyen olduğunun bilincinde olarak güvenli ve hijyenik bir eğitim ortamı sağlamaktan gurur duyuyoruz.


Montessori Eğitim Sistemi

Dünyanın en tanınmış ve kaliteli  öğretim modellerinden biri kabul edilen, çocuğa önceden hazırlanmış bir çevrede kendi kendini geliştirebileceği şekilde hareket ve faaliyet özgürlüğü tanımayı amaçlayan Montessorri Eğitim Sistemi SEZER AKD KIDS te uygulanmaktadır.  

Cumartesi Okulu
Okulumuz Cumartesi günleri de açık olup öğrencilerimize sosyal, kültürel, sportif ve akademik alternatifler sunulmaktadır.
Bu sayede yapılan kulüp faaliyetleri ile öğrencilerimizin hafta içindeki yorgunluk ve streslerinin atılması sağlanarak; eğlenceli ve kaliteli zaman geçirmeleri hedeflenmektedir.

Güler Yüzlü Uzman Kadro

SEZER AKD KIDS ANAOKULU olarak Öğrencilerimizin gelişimi ve eğitiminde aldıkları rolün ciddiyetini çok iyi bilen, mesleklerini severek yapan, alanında
uzman, özverili ve  profesyonelliğe önem veren öğretmen ve personel  kadromuzla gurur duyuyoruz.

TurkishEnglishGermanItalianRussianArabic